KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11531056
nr 1153 1056
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, 'Pro Juventu', signerad, olja på pannå, 60x116 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 december 2017
kl 19:26:53
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo